Општина Богданци                                                                                          

Соопштение

Ве информираме дека согласно договорот за авио прскање против комарци и според динамиката второто прскање ќе се изврши на 22.07.2016 година во период од 4:30 часот до 09:30 часот до колку дозволат временските услови, ако не истотото ќе се изврши до 25.07.2016 година во исто време од 04:30 до 09:30 часот. Затоа ги информираме сопствениците на пчелни семејства да превземат мерки за заштита на истите.

 

Повеќе артикли...

  

 

ДЕЛОВНИ ИНФОРМАЦИИ

ЛИНКОВИ

 

 

Културни настани

 

 

 

 
 
 
 
 
 
Број на гледања на артикли
465450

Посетители

724466
Денес
Вчера
Оваа недела
Овој месец
Вкупно
759
1880
3732
27296
724466

Server Time: 2016-08-24 15:55:46

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Joomla template by Joomlashine.com