Општина Богданци                                                                                          

HomeОдноси со јавност

ЧЕСТИТКИ ПО ПОВОД ОСМИ СЕПТЕМВРИ, ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА НАШАТА ДРЖАВА

Почитувани сограѓани,

Од мое лично име и од името на Советот на Општина Богданци , дозволете ми на сите граѓани да им го честитам 8-ми септември – Денот на незавиноста на Република Македонија.

На овој ден, пред точно 27 години граѓаните на Република Македонија сосема храбро и одлучно се решија за своја сопствена, самостојна и суверена држава, остварувајќи ги вековните идеали на своите предци.

Нека ни е честит и вековит 8-ми Септември.

Со почит,

Градоначалник, Блаже Шапов

 

 

ДЕЛОВНИ ИНФОРМАЦИИ

ЛИНКОВИ

 

 

Културни настани

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
Број на гледања на артикли
1128039

Посетители

1776439
Денес
Вчера
Оваа недела
Овој месец
Вкупно
131
1846
7975
38381
1776439

Server Time: 2018-09-22 01:19:24
Joomla template by Joomlashine.com